Městská část Praha 1 uvedla: Koncert Jitky Hosprové a Žesťového kvintetu Hudby Hradní stráže a Policie ČR

Categories: Ohlasy

Koncert Jitky Hosprové a Žesťového kvintetu Hudby Hradní stráže a Policie ČR

Koncert Jitky Hosprové a Žesťového kvintetu Hudby Hradní stráže a Policie ČR

Milí přátelé,

ve středu 10. 5. 2017 v 19 h. se vypravíme na třetí letošní procházku v rámci jubilejního V. ročníku festivalu Procházky uměním, na kterou bych vás tímto ráda pozvala. Tato procházka hudebním a výtvarným uměním nese název „Hudba Hradu v podhradí aneb kouzelné hudební proměny“ a uskuteční se pod širým nebem na nádvoří Musea Kampa, U Sovových mlýnů 2, Praha 1. V případě nepříznivého počasí bude probíhat na tradičním místě – ve výstavním sále Musea Kampa.

Jak již napovídá název procházky, pochází tentokrát můj hudební host přímo z Hradu. Mé pozvání přijal Žesťový kvintet Hudby Hradní stráže a Policie ČR, který je součástí Orchestru Hudby Hradní stráže a Policie ČR, k jehož povinnostem patří především zajištění hudebního doprovodu při všech státních ceremoniích na Pražském hradě. Společně vám předneseme skladby od H. Purcella, J. S. Bacha, P. Peuerla, A. Belloliho, W. A. Mozarta, J. A. Bendy, C. S. Langa, G. Farnabyho, P. Staňka, G. F. Händela, V. Monita.

Od 18:00 hodin si budete moci v rámci koncertu prohlédnout výstavu Tomáše Rajlicha (nar. 1940), který patří k významným osobnostem evropského konceptuálního umění konce šedesátých a sedmdesátých let. Podrobnosti o výstavě vám přiblíží její kurátor.

Potvrzení vaší účasti na této procházce zašlete na klara.jelinkova@prochazkyumenim.cz do 7. 5. 2017 a budete zapsáni na seznam hostů.

S přáním krásných jarních dní se na vás těší

Jitka Hosprová

www.jitkahosprova.com
www.prochazkyumenim.cz

Původní článek si můžete přečíst zde.

Napsat komentář