Koncert v Museu Kampa 10. 5. 2017 – Jitka Hosprová a Žesťový kvintet Hudby Hradní stráže a Policie ČR

Categories: Galerie,Novinky

Koncert s titulem Hudba Hradu v podhradí aneb kouzelné hudební proměny, který se konal 10. května, završil jarní část festivalových koncertů Procházek uměním v Museu Kampa.

Tentokrát si Jitka Hosprová pozvala na pódium Žesťový kvintet Hudby Hradní stráže a Policie ČR. Ovace nadšeného publika byly více než důkazem výjimečného koncertu. Skvělé výkony umělců, úžasný Belloliho duet pro hornu a violu v podání Šimona Šenkeříka a Jitky Hosprové, Montiho Čardáš a ostatní skladby koncertu, byly opravdovou lahůdkou pro návštěvníky této hudební procházky. Zvláště virtuozita trumpetistů Pavla Hromádky a Jiřího Bachtíka ve skladbách Mozartovy Árie Královny noci a Händelova Příjezdu královny ze Sáby byla úchvatná a propracována do nejmenšího detailu. Děkujeme Jitce Hosprové za vtipné a zároveň edukativní průvodní slovo, které posluchačům přiblížilo nejen techniku a tvorbu tónu žesťových nástrojů, Museu Kampa za spolupráci a všem partnerům festivalu za podporu.

Těšíme se na Vás na koncertech festivalu Procházky uměním na Plzeňsku při zahájení letní sezóny koncertem 8. června v plzeňské katedrále sv. Bartoloměje, kde zazní kromě jiného Dvořákova symfonie „Z Nového světa“, a na příští společnou procházku v Museu Kampa 3. října.

 

 

Napsat komentář